Stiri EURO 2012

Olanda – Germania LIVE TEXT de la ora 21:45 vezi echipele de start

• June 13, 2012 6:19 pm
  • Comments Off on Olanda – Germania LIVE TEXT de la ora 21:45 vezi echipele de start

Duelul istoric dintre Olanda si Germania se joaca astazi de la ora 21:45 in Grupa B de la EURO 2012.

Partida este una decisiva pentru olandezi care pentru a mai spera la calificarea din grupe trebuie sa ia toate cele 3 puncte in aceasta seara, mai ales ca in celalalt meci al grupei Portugalia s-a impus in fata Danemarcei cu scorul de 3-2.

Echipele de start:

Olanda (4-2-3-1): Stekelenburg – Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems -Van Bommel, De Jong – Robben, Sneijder, Afellay – Van Persie

Rezerve: Vorm, Krul, Bouma, Vlaar, Boulahrouz, Schaars, Strootman, Van der Vaart, Kuyt, Huntelaar, L. De Jong, Narsingh.

Germania (4-2-3-1): Neuer – Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Muller, Ozil, Podolski – Gomez

Rezerve: Wiese, Zieler, Schmelzer, Höwedes, Mertesacker, Gündoğan, Schürrle, Bender, Kroos, Götze, Reus, Klose

Clasament Grupa B – EURO 2012

Loc Echipa J V E I Gm Gp Pct
1 Germania 1 1 0 0 1 0 3
2 Danemarca 2 1 0 1 3 3 3
2 Portugalia 2 1 0 1 3 3 3
3 Olanda 1 0 0 1 0 1 0

Pariaza LIVE pe acest meci si ai sansa sa incasezi un Bonus de 100 RON! Pentru detalii click pe bannerul de mai jos:

Prima Repriza: Olanda Germania – Grupa B EURO 2012

Minutul 1: Partida a inceput.

Minutul 2: Olanda are primul atac, Sneijder si Van Persie paseaza la marginea careului, insa atacantul celor de la Arsenal se impiedica in careu si mingea nu mai ajunge la el.

Minutul 4: Olandezul Nigel de Jong il faulteaza undeva la mijlocul terenului pe Thomas Muller fara a primi vreun avertisment.

Minutul 6: Ocazieee mare pentru Olanda, care rateaza prin Van Persie singur fata in fata Neuer.

Minutul 7: Germania are prima ocazie de gol in acest meci, Ozil suteaza din afara careului insa portarul olandez retine balonul trimis pe coltul scurt.

Minutul 10: Van Persie trimite pe langa poarta din afara careului dupa o pasa primita de la Robben.

Minutul 13: Ozil care in careu, dar arbitrul intalnirii nu acorda nimic.

Minutul 24: GOOOOOOOOOOOOOL Germania, SuperMario Gomez deschide scorul pentru nemti dupa o pasa senzationala primita de la colegul sa de la Bayern Munchen, Bastian Schweinsteiger.

Minutul 25: Sut Robben de la 20 de m, insa portarul Germaniei retine fara probleme.

Minutul 37: Ratare uriasa a nemtilor prin Badstuber care din 2 metri trimite cu capul in portarul Olandei, Martin Stekelenburg.

Minutul 38: GOOOOOOOOOOOOOLLL Germania. Mario Gomez reuseste dubla dupa un sut plasat la coltul lung.

Minutul 45: Finalul primei reprize (Olanda – Germania 0:2)

Repriza a doua: Olanda Germania – Grupa B EURO 2012

Minutul 46: A inceput repriza a doua. Dubla schimbare la olandezi. Au intrat Van der Vaart si Huntelaar, au iesit Van Bommel si Afellay.

Minutul 47: Thomas Muller de la Germania este prins in ofsaid.

Minutul 52: Dubla ocazie de gol pentru nemti, care rateaza de 2 in aceeasi faza prin Hummels jucatorul Borussiei Dortmund.

Minutul 69: Robben preia pe piept o centrare de pe stanga şi şutează din prima pe langa poarta.

Minutul 72: Schimbare la Germania. Iese Mario Gomez, intra Miroslav Klose

Minutul 73: GOOOOOOOOOOOOOOL Olanda: Robin Van Persie reuseste primul gol pentru olandezi la acest Campionat European si reduce din diferenta.

Minutul 80: Nigel de Jong vede galben.

Minutul 81: Schimbare la Germania. Iese Ozil, intră Kroos.

Minutul 82: Schimbare la Olanda. Kuyt i-a luat locul lui Robben.

Minutul 87: Boateng este avertizat pentru tragere de timp.

Minutul 90: Willems vede galben.

Minutul 91: Schimbare la Germania. Iese Muller, intră Bender.

Minutul 93: Final de meci. (Olanda – Germania 1-2)