Post Tagged with: "Germania Grecia primul 11"

Germania – Grecia Avancronica si echipe probabile

• June 22, 2012 4:42 pm
  • Comments Off on Germania – Grecia Avancronica si echipe probabile

Germania si Grecia se intalnesc asta seara de la 21:45 in cel de-al doilea sfert de finala de la Campionatul European de Fotbal 2012. Meciul se joaca pe PGE Arena Gdansk din Polonia. Casele de pariuri online o dau ca favorita certa pe Germania, avand o cota de 1.33 pentru a castiga meciul in 90 de minute.

Germania a facut parte din Grupa B alaturi de Portugalia, Danemarca si Olanda. In ciuda programului foarte greu la prima vedere, nemtii au reusit sa termine grupa pe primul loc acumuland 3 victorii in 3 meciuri, fiind singura echipa cu 3 victorii in grupe la acest Campionat European. Cel mai periculos om al Germaniei este atacantul care activeaza la echipa de club Bayern Munchen, este vorba despre Mario Gomez, care este si golgeterul nemtilor cu 3 goluri marcate.

Grecia a reusit surpriza in Grupa A, reusind sa prinda locul 2 dupa ce in ultimul meci a batut Rusia cu 1-0 prin golul veteranului Karagounis. In primul meci din grupa grecii au remizat cu una dintre gazdele acestui turneu final, Polonia, scor 1-1. Meciul de diseara este unul foarte greu pentru Grecia deoarece le lipsesc trei jucatori foarte importanti, capitanul Karagounis, fundasul Jose Holebas, ambii fiind suspendati si portarul Kostas Chalkias care este accidentat.

In confruntarile directe de pana acuma, nemtii au castigat cinci jocuri, iar alte trei s-au terminat la egalitate. Daca vor castiga diseara grecii vor bifa o premiera si ar reusi o mare surpriza prin calificarea in semifinale.

Germania – Grecia echipe probabile:

Germania (4-2-3-1): Neuer – Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Muller, Ozil, Podolski – Gomez

Grecia (4-2-3-1): Sifakis – Torosidis, Papapoulos, K Papastathopoulos, Tzavelas – Katsouranis, Maniatis – Salpingidis, Fotakis, Samaras – Gekas

Pariati pe meciurile de la EURO 2012 si aveti sansa sa incasati un Bonus de 100 RON! Pentru detalii click pe bannerul de mai jos: