Post Tagged with: "italia irlanda echipe probabile"

Italia – Irlanda Avancronica si Echipe probabile

• June 18, 2012 1:40 pm
  • Comments Off on Italia – Irlanda Avancronica si Echipe probabile

Italia intalneste astazi de la ora 21:45 selectionata Irlandei in ultimul meci din Grupa C de la Campionatul European de Fotbal 2012 din Polonia si Ucraina. Meciul se joaca in Polonia, in orasul Poznan, pe stadionul formatiei locale, Lech Poznan.

Pentru italieni meciul aceasta este unul decisiv in vederea calificarii in sferturile de finala ale Campionatului European. Cesare Prandelli a reusit o serie de 12 meciuri fara infrangere cu echipa Italiei iar o victorie in aceasta seara si cu o infrangere a Croatiei in fata Spaniei face ca echipa sa fie calificata in sferuri. In precedentele doua jocuri de la EURO 2012 italienii au condus de fiecare data cu 1-0, insa s-au vazut egalati de Spania si Croatia. Se pare ca Mario Balotelli nu v-a incepe titular partida din aceasta seara, urmand ca in atac sa joace Cassano cu Di Natale.

De partea cealalta Irlanda a fost prima echipa eliminata de la acest Campionat European si nu mai are nici o sanse la sferturile de finala. Giovanni Trapattoni fostul antrenor al Italiei v-a incerca insa sa scoata macar un punct pentru a nu plecat acasa cu mana goala. Golaverajul irlandezilor este unul dezastruos cu 7 goluri primite si numai unul singur marcat in primul meci din grupa contra croatilor.

In meciurile directe Italia conduce avand 7 victorii fata de numai 2 ale Irlandei, alte doua meciuri terminandu-se la egalitate. In ultimul direct Irlanda a invins cu 2-0 intr-un meci amical.

Italia – Irlanda echipe probabile:

Italia (4-1-3-2): Buffon – Maggio, Bonucci, Barzagli, Chiellini – De Rossi – Marchisio, Pirlo, Giaccherini – Di Natale, Cassano

Irlanda (4-4-2): Given – O’Shea, Dunne, St Ledger, Ward – Duff, Andrews, Whelan, McGeady – Keane, Doyle

Pariati pe meciurile de la EURO 2012 si aveti sansa sa incasati un Bonus de 100 RON! Pentru detalii click pe bannerul de mai jos: